Masz pytanie odnośnie produktów w sklepie?

Solis

Solis jest wiodącym producentem inwerterów fotowoltaicznych. Zdobyte na przestrzeni wielu lat funkcjonowania firmy doświadczenia sprawiły, że marka z sukcesem dostarcza na rynek doceniane przez miliony użytkowników domowych ekologiczne rozwiązania. Równocześnie jednak firma realizuje zaawansowane projekty fotowoltaiczne dla klientów komercyjnych oraz przemysłowych. Odbiorcy Ginlong Technologies, znanych pod nazwą Solis, doceniają oferowane przez firmę inwertery solarne m.in. za zastosowanie innowacyjnej technologii łańcuchowej, która sprawia, że produkty marki są najwyższej klasy niezawodności. Inwertery Solis posiadają liczne wymagające certyfikaty jakości.

Urządzenia marki Solis to inwertery cenione przez specjalistów i użytkowników. Ich popularność rośnie z każdym rokiem, a jakość jest niepodważalna. Dlatego właśnie inwertery Solis pojawiły się w naszej ofercie.


Czym są inwertery fotowoltaiczne?

Oferujemy najlepsze na rynku inwertery Solis. Dystrybutor Qnergy posiada asortyment, który zaspokoi potrzeby każdego klienta.. Zanim jednak przejdziemy do omówienia oferty, warto wyjaśnić, czym właściwie są i do czego służą inwertery Solis, czy też ogólniej – inwertery solarne w ogóle.

Otóż należy zacząć od wyjaśnienia, w jaki sposób z promieni słonecznych wytwarzany jest prąd. Dzieje się tak dzięki odebraniu energii słonecznej przez panele fotowoltaiczne. Moduły wytwarzają prąd stały, który jednak nie jest przydatny w warunkach domowych ani też komercyjnych. Urządzenia podłączane do gniazdek elektrycznych potrzebują prądu zmiennego. Inwertery fotowoltaiczne, zwane także falownikami, to urządzenia, których zasadniczym zadaniem jest właśnie przekształcenie prądu stałego w prąd zmienny. Należy przy tym zaznaczyć, że istnieją bardzo różnorodne inwertery solarne. Różnice dotyczą wielu parametrów, takich jak np.:

  • liczba faz,
  • wymiary urządzenia,
  • wydajność,
  • maksymalna moc obsługiwanej instalacji,
  • wskaźnik THDi – stopień zniekształcania harmonicznego względem siatki,
  • efektywność pracy,
  • poziom napięcia rozruchowego,
  • i wiele więcej.

Inwertery trójfazowe czy jednofazowe?

Warto nieco bliżej przyjrzeć się kwestii liczby faz inwertera. Jakie ma ona znaczenie? Czy modele trójfazowe to najlepsze inwertery? Czy może liczby faz nie należy rozpatrywać w kontekście jakości urządzenia? Spieszymy z odpowiedziami.

Inwertery trójfazowe wyprodukowaną energię rozkładają po równo na trzy różne fazy. Natomiast modele jednofazowe całą energię przekazują do jednej fazy. Co to oznacza w praktyce? Załóżmy, że instalacja produkuje w danym momencie 3 kilowaty energii. W takim przypadku trójfazowy inwerter solarny przekazuje po 1 kW do każdej z trzech faz. Jeśli zapotrzebowanie każdej z nich jest aktualnie na poziomie 1 kW lub niższe, pobór energii z akumulatora lub z sieci jest zbędny. Natomiast jednofazowy inwerter fotowoltaiczny przekazuje całe 3 kW do jednej, aktualnie najbardziej obciążonej fazy. Do pozostałych energia z falownika nie dociera wcale, przez co konieczny jest jej pobór z akumulatora lub z sieci.

Inwertery trójfazowe zapewniają zwykle większą efektywność wykorzystania energii. W końcu żadna z faz nie pozostaje bez energii z instalacji. Należy jednak podkreślić, że rzadko kiedy wszystkie trzy fazy są równomiernie obciążone. W rzeczywistości zapotrzebowanie na energię bywa zwykle mocno zróżnicowane. Zatem zastosowanie modelu jednofazowego staje się wtedy nieco bardziej opłacalne, choć przeważnie nadal mniej niż w przypadku inwertera trójfazowego.

Ostatecznie trudno stwierdzić jednoznacznie, czy najlepsze inwertery to te jednofazowe czy trójfazowe. Wszystko zależy bowiem od konkretnej sytuacji. O tym, czy w danych przypadkach lepsze są inwertery trójfazowe czy jednofazowe powinno decydować przede wszystkim zapotrzebowania energetyczne poszczególnych faz.

Inwertery Solis, czyli uznana marka

Inwertery Solis są produkowane przez firmę zarejestrowaną jako Ginlong. Są to urządzenia sprawdzonej jakości, wyróżniające się wysoką efektywnością działania oraz obecnością wielu zaawansowanych technologii. Wspomniane przedsiębiorstwo od zawsze stawia na innowacyjne rozwiązania, nieustannie udoskonalając swoje produkty.

Firma Solis powstała w 2005 roku, a więc w okresie, gdy prawdziwy popyt na urządzenia fotowoltaiczne w wielu krajach na świecie dopiero się rozpoczynał. Również w Chinach w tamtym czasie rozwój fotowoltaiki miał dopiero swój początek, a spowodowany był rosnącą świadomością potrzeby ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Dzięki temu w Chinach rozwinęło się wiele firm fotowoltaicznych, w tym także Solis. Dzisiaj inwertery Solis to symbol wysokiej jakości. Obecnie produkty tej marki są doceniane w ponad 100 krajach na całym świecie. 

Inwertery Solis – dystrybutor z doświadczeniem

Nawiązaliśmy współpracę z firmą Ginlong, ponieważ starannie dobieramy dostawców, korzystając z usług tylko tych firm, które dostarczają najlepsze produkty, takie jak właśnie inwertery Solis. Dystrybutor biorący odpowiedzialność za jakość świadczonych usług, a takim jest Qnergy, nie może postępować inaczej.

Posiadamy doświadczenie z zakresu dystrybucji produktów fotowoltaicznych. Nasza oferta to nie tylko inwertery Solis. Mamy również innego rodzaju sprzęt do instalacji solarnej, w tym przede wszystkim panele fotowoltaiczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Nie znalazłeś w nim tego, czego szukasz? Nic straconego! Chętnie przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. Skontaktuj się z nami i przedstaw swoje potrzeby. Znajdziemy dla Ciebie najlepsze inwertery oraz inne urządzenia fotowoltaiczne, tak aby idealnie spełnić Twoje potrzeby.